Styl Życia

Akcesoria do wózków dziecięcych, które warto zakupić

Wózek jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Dzięki niemu możemy wychodzić na spacery w dowolne miejsca, ale też podróżować w dalekie strony. Wózek niejednokrotnie stanowi dla dziecka wygodne i bezpieczne łóżeczko. Na rynku można znaleźć szereg akcesoriów, które mają zwiększyć funkcjonalność i komfort wózka. Podpowiadamy, które z nich są warte szczególnej uwagi oraz czym się charakteryzują.

Adaptery do wózków i inne, praktyczne gadżety

Nie od dziś wiadomo, że podróże samochodem z dzieckiem bywają trudne. Tradycyjny, głęboki wózek zajmuje dość dużo miejsca i nie jest łatwy do złożenia. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego adaptera, który połączy wózek z fotelikiem samochodowym.

Eksperci ze sklepu Świat Dziecka są przekonani, że: „Adaptery dostępne na rynku wyróżniają się bardzo małymi rozmiarami i przystępną ceną.  Wiele modeli pasuje do najpopularniejszych produktów, takich jak wózki Espiro, więc rodzic nie musi martwić się, że po zakupie nowego pojazdu będzie musiał zainwestować w kolejny adapter”.

Do najciekawszych produktów należą dostawki do wózka. Są to platformy na kółkach, na których stać może drugie dziecko. Montuje się je z tyłu pojazdu, dzięki czemu rodzic nie musi pchać drugiego wózka ze starszym dzieckiem.

Akcesoria, które uprzyjemnią dziecku czas spędzony w wózku

Choć większość dzieci lubi jazdę w wózku, czasami są rozdrażnione i znudzone długim spacerem. Warto więc zawsze mieć pod ręką gadżety, które zajmą ich uwagę. Wśród takich akcesoriów na wyróżnienie zasługują łuki z zabawkami. Pasują do produktów wielu marek, takich jak wózki Kinderkraft oraz Bebetto. Łuki mają regulowany pałąk, którego pozycję można dostosować do ułożenia dziecka oraz jego wieku.

Warto zadbać też o wygodę najmłodszych w wózku. Aby ją zwiększyć przyda się miękki kocyk, śpiworek lub kołdra. Wiele modeli ma ciekawą powierzchnię z wypustkami, które dostarczają dziecku bodźców dotykowych.

Produkty niezbędne w codziennym użytkowaniu wózka

Podczas spaceru z dzieckiem niejednokrotnie zaskoczyć może gwałtowna zmiana pogody. Parasol, specjalna folia lub moskitiera skutecznie zabezpieczą najmłodszych przed deszczem, wiatrem oraz owadami. Parasole dostępne w sklepach można łatwo i szybko złożyć, a następnie schować w przystosowanej do tego części wózka.

Dobrym pomysłem będzie też stojak na butelkę, który montuje się ramy pojazdu. Takie akcesoria najczęściej są przystosowane do wielu marek wózków. Wszystkim rodzicom przyda się także obszerna torba, w której można schować pieluchy, nawilżane chusteczki lub przekąskę dla dziecka.