Styl Życia

Cierpisz na nadwrażliwość zębów? Wybierz serię GUM® SensiVital®!

Artykuł sponsorowany.

Nadwrażliwość zębów na zimno lub ciepło to dość powszechna przypadłość, nie zawsze związana z nieprawidłową higieną jamy ustnej. Wiele osób źle reaguje na zmiany temperatury lub dotyk, nawet jeśli ich uzębienie jest wolne od próchnicy. W większości przypadków wystarczy stosować domowe sposoby na nadwrażliwość zębów, w tym specjalistyczne preparaty z linii GUM® SensiVital®. Zobacz, jak działają i w jaki sposób pomogą Ci zniwelować nieprzyjemne dolegliwości związane z nadwrażliwością zębów.

Czym jest nadwrażliwość zębów i jakie są jej przyczyny?

Tym, co powoduje nadwrażliwość zębów bezpośrednio, jest odsłonięcie kanalików zębinowych w wyniku uszkodzenia szkliwa zębów lub cofania się dziąseł. W takiej sytuacji zakończenia nerwowe znajdujące się w kanalikach zębinowych zostają pozbawione naturalnej ochrony przed podrażnieniami z zewnątrz: zmianami temperatury, niektórymi związkami chemicznymi czy dotykiem.

Za cofające się dziąsła mogą odpowiadać zbyt intensywne nitkowanie i szczotkowanie zębów, uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowego ustawienie zębów lub bruksizm. Do nadwrażliwości zębów na ciepło w wyniku uszkodzenia szkliwa najczęściej dochodzi natomiast z powodu: próchnicy, stosowania drażniących lub mocno ściernych past do zębów, wad zgryzu, refluksu żołądkowego czy nadmiernego spożywania kwaśnych pokarmów.

Relatywnie często pojawia się także nadwrażliwość zębów w ciąży, po leczeniu dentystycznym lub po nieumiejętnie przeprowadzonym wybielaniu zębów.

Pasta na nadwrażliwość zębów Gum® SensiVital®+ – odpowiednia kombinacja składników aktywnych dla wysokiej skuteczności

Kobieta myje żeby pastą na nawdrażliwość

Nawet niewielka zmiana w higienie jamy ustnej może znacząco ograniczyć dolegliwości bólowe. Specjalistyczne preparaty na nadwrażliwość zębów – takie jak pasta GUM® SensiVital®+ – zawierają połączenie składników, które nie tylko skutecznie redukują przenikliwy ból, ale też eliminują przyczyny jego powstawania.

Od czego zależy skuteczność pasty do zębów na nadwrażliwość zębów? Dobry specyfik działa na wielu płaszczyznach – zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie.

Działanie najlepszych past na nadwrażliwość zębów opiera się na czterech filarach:

  • uszczelnieniu odsłoniętych kanalików zębinowych;
  • znieczuleniu zakończeń nerwowych;
  • pielęgnacji wrażliwych dziąseł;
  • ochronie przeciwpróchniczej.

Takie cechy są charakterystyczne dla pasty na nadwrażliwość zębów GUM® SensiVital®+. Specyfik ten wyróżnia wysoka zawartość znieczulającego azotanu potasu oraz hydroksyapatytu, który skutecznie zatyka kanaliki zębinowe. Za ochronę przeciwpróchniczą odpowiadają natomiast fluor, izomalt oraz CPC, czyli chlorek cetylopirydyny. Na uwagę zasługuje szczególnie ta ostatnia substancja. Działa ona antyseptycznie i skutecznie ogranicza odkładanie się płytki bakteryjnej na zębach.

Zadbaj o kompleksową ochronę wrażliwych zębów!

Nie tylko pasta na nadwrażliwość zębów, ale też wszystkie inne produkty z serii GUM® SensiVital® pozbawione są szkodliwych substancji, które mogłoby pogłębiać problem nadwrażliwości. Nie znajdziesz w nich mocnych detergentów, parabenów, drażniących substancji wybielających czy alkoholu. Dzięki temu mogą być one używane przez osoby mające problem z krwawiącymi dziąsłami, chorobami przyzębia i innymi schorzeniami jamy ustnej. Wszystkie specyfiki – zarówno pasta do zębów, jak i płyn do płukania ust – mogą być bezpiecznie stosowane już przez 7-letnie dzieci.

Niezmiernie ważne są też właściwe nawyki higieniczne. Pamiętaj o tym, że regularne i dokładne usuwanie płytki bakteryjnej znacznie obniża ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów.

W skład skutecznej profilaktyki chorób jamy ustnej – także nadwrażliwości zębów – wchodzą:

  • regularne mycie zębów – rób to przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty;
  • używanie szczoteczki do zębów z miękkim włosiem – wybierz szczoteczkę z bardzo cienkim i elastycznym włosiem, które pozwala docierać do trudno dostępnych miejsc, ale nie podrażnia dziąseł;
  • wykorzystanie prawidłowej techniki szczotkowania – unikaj intensywnego szczotkowania, jak i zbyt mocnego przyciskania włosia do powierzchni zębów;
  • dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz języka.

Wybór odpowiednich preparatów na nadwrażliwość zębów i delikatnych akcesoriów do szczotkowania pozwoli Ci długo cieszyć się zdrowiem zębów bez bólu i innych nieprzyjemnych doznań.