Uroda i Kosmetyki

Ginekologia estetyczna – pomoc medyczna czy chwilowa moda?

W życiu kobiety występuje kilka okresów, kiedy musi ona szczególnie dbać o zdrowie i wygląd swoich okolic intymnych. Jednym z takich momentów ciąża i połóg, innym – następująca nieco później menopauza. W obu tych przypadkach ciało kobiety ulega zmianie i mogą wystąpić pewne dolegliwości. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom swoich pacjentek.

Jakie szanse oferuje ginekologia estetyczna?

Świadomość niedoskonałości naszego ciała często sprawia, że zatracamy pozytywną samoocenę i nie wykorzystujemy pełni swoich możliwości. W takich sytuacjach warto przestać się zamartwiać i poprosić o pomoc specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Ginekologia estetyczna daje nieskończenie wiele możliwości poprawiania wyglądu okolic intymnych. Najczęściej wykonywanymi zabiegami z tego zakresu są:

 • labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych,
 • rewitalizacja pochwy po porodzie,
 • rewitalizacja pochwy w okresie menopauzy,
 • leczenie nietrzymania moczu.

Wszystkie te zabiegi mają na celu m.in. przywrócenie narządom płciowym kobiety naturalnie młodego i zdrowego wyglądu. Jest to szczególnie ważne dla tych pań, które wraz z jędrnością ciała utraciły również pewność siebie. Poddanie się zabiegowi ginekologii estetycznej jest w pełni bezpieczne, a niekiedy nawet zbawienne w swoich skutkach.

Przygotowania przed zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej

Przygotowania do zabiegu medycznego zawsze obejmują wdrożenie określonych zachowań, między innymi wnikliwą obserwację własnego ciała. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do poddania narządów intymnych działaniu lasera są:

 • ciąża,
 • nowotwór,
 • miesiączka,
 • stan zapalny pochwy.

Jeżeli okoliczności takie nie mają miejsca, wykonanie zabiegu jest możliwe, a nawet wskazane w przypadku, gdy u pacjentki występuje jeden z następujących problemów:

 • nietrzymanie moczu,
 • częste infekcje pochwy,
 • suchość pochwy,
 • luźność pochwy.

Zabiegi labioplastyki i rewitalizacji pochwy wykonuje się również wówczas, gdy pacjentka jest niezadowolona z wyglądu swoich narządów płciowych. Problem ten może mieć różne przyczyny, od komplikacji okołoporodowych po aktualnie przechodzoną menopauzę. Dzięki zabiegowi labioplastyki laserowej zostaje przywrócone naturalne pH pochwy, a jej ścianki zwiększają swoją elastyczność. Poprawia się także napięcie i nawilżenie okolic intymnych, a wargi sromowe odzyskują zdrowy, młodzieńczy wygląd. Ma to istotny wpływ nie tylko na samoocenę pacjentki, ale także na jakość jej pożycia intymnego. Labioplastyka laserowa jest wykonywana m.in. w klinice Medbeauty w Świdnicy, prowadzonej przez doktora Andrzeja Kępę.

Gdzie szukać gabinetów ginekologii estetycznej?

W Polsce najłatwiej jest znaleźć dobry gabinet ginekologii estetycznej w Warszawie. Polecamy zapoznanie się z ofertą sieci klinik Medbeauty doktora Andrzeja Kępy, w której zabiegi są przeprowadzane przez specjalistów posiadających dyplom ukończenia studiów medycznych. Co jeszcze wyróżnia Medbeauty wśród innych salonów medycyny estetycznej? Przede wszystkim zaawansowane technologicznie wyposażenie, które pozwala wykonywać pracę na europejskim poziomie.

Jednym z najnowszych, przełomowych dla ginekologii estetycznej urządzeń tego typu jest MonaLisa Touch. Ten innowacyjny laser stanowi bezpieczną i skuteczną alternatywę dla tradycyjnej chirurgii plastycznej. Wykonywanie labioplastyki przy użyciu tego urządzenia sprawia, że wyraźna poprawa wyglądu narządów płciowych następuje już po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu. Aby uzyskać stuprocentowo zadowalający efekt, należy przejść przez całą procedurę, która jest ustalana podczas wcześniejszych konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Filie sieci Medbeauty znajdują się w Warszawie, w Świdnicy i we Wrocławiu. Zapraszamy do kontaktu osobistego lub przez stronę https://drkepa.com.