Uroda i Kosmetyki

Jak dbać o włosy zimą?

Zimą, twoje włosy potrzebują takiej samej uwagi, jaką otrzymują latem. Powietrze jest zimne i suche, a co za tym idzie – włosy narażone są na osłabienie. Dlatego nie zapominaj o ich właściwej pielęgnacji! Jak zadbać o włosy, gdy na zewnątrz czai się mróz?

Noś czapkę!

Tak, to nie żarty. Czapka, choć jest w stanie spłaszczyć fryzurę, to jeden z najlepszych przyjaciół naszych włosów. Dlaczego? Ponieważ dzięki materiałowi jesteśmy w stanie ochronić włosy przed mroźnym powietrzem, które wcale nie wpływa pozytywnie na pukle. Jest tak samo niechciane, jak suche powietrze latem. Aby zminimalizować straty i nie dopuścić do odwodnienia włosów, warto nosić czapkę. Najlepiej, gdy jest ona wykonana z naturalnych materiałów, pod którymi skóra głowy się nie poci. Ściągaj czapkę zawsze wtedy, gdy jesteś w pomieszczeniu – tam wiatr ci nie grozi.

Intensywne natłuszczanie

Chociaż mogłoby się wydawać, że zimą nasze włosy wcale nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jest zupełnie inaczej. To czas, w którym suche, zimne powietrze może porządnie naruszyć strukturę włosa. Między innymi dlatego zimą włosy bardzo często się rozdwajają. Zadbaj zatem o to, by były one odżywione od wewnątrz i chronione od zewnątrz. Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą olejków! To właśnie one pozwalają zatrzymać wodę we włosach, dzięki czemu kosmyki nie są wysuszone. Korzystaj z odpowiednich olejków do swojego typu włosów. I pamiętaj, by zawsze kupować je z dobrego źródła. Na przykład ze sklepu Jean Louis David. Zrobisz to łatwo przez aplikację – https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Nie zaniedbuj wizyt u fryzjera

Wspomnieliśmy już, że zimą nasze końcówki bardzo często cierpią najbardziej. Rozdwojone końce to jasny sygnał, że pielęgnacja była niewystarczająca, a nam prawdopodobnie brakuje witamin. To jednak także dobry moment na odwiedzenie zaufanego fryzjera. Zarejestruj wizytę korzystając z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid i odwiedź fryzjera jak najszybciej. Warto umówić się z nim nie tylko na podcięcie włosów, ale także na konsultację. To specjalista najlepiej powie Ci, jak odpowiednio je pielęgnować zimą.

Pielęgnacja włosów zimą to podstawa! Jeśli chcesz, by wiosną spod czapki wyłoniły się piękne, zadbane pasma, koniecznie pamiętaj o powyższych zasadach.