Moda

Jak dobrać długą kurtkę do figury?

Mogłoby się wydawać, że wybór kurtki to proste zadanie. Wystarczy kupić to, co ci się podoba. A jednak nie – kurtka, tak samo jak wszystkie inne elementy garderoby, powinna być dopasowana do twojej figury. Jak wybrać długą kurtkę, która będzie idealnie na tobie leżeć?

Fason a sylwetka – to ma znaczenie

Wybór odpowiedniego fasonu ma ogromne znaczenie, choć często nie zastanawiamy się nad tym podczas zakupów. Jeśli wybierzesz dla siebie kurtkę, spodnie czy koszulkę, która całkowicie zakrywa twoje zalety i podkreśla mankamenty, nieświadomie robisz sobie krzywdę. Każda kobieta ma jakieś wady, które chce ukryć i zalety, które powinna podkreślić. Ubrania mają nam w tym pomóc. I to dotyczy także kurtek, które mogą optycznie powiększyć, wysmuklić bądź skrócić figurę.

Długa kurtka a figura jabłka

Panie z figurą jabłka posiadają wydatny brzuszek i bardzo szczupłe nogi oraz biodra. To właśnie nogi są ich największą zaletą. Dlatego jeśli jesteś jabłkiem, pod żadnym pozorem nie wybieraj kurtki, która będzie je zakrywać. Długa kurtka zimowa dla jabłka powinna sięgać maksymalnie do połowy uda. Dzięki temu skutecznie zakryje brzuch, a jednocześnie nie ukryje nóg. Parka będzie idealnym wyborem. Z całą pewnością powinnaś jednak unikać puchu.

Długa kurtka dla gruszki

Panie z figurą gruszki posiadają szczupłe ramiona, ale bardzo masywne uda i biodra. Dlatego ich symetria ciała jest trochę zaburzona. Jeśli jesteś gruszką i szukasz długiej kurtki, wybierz taką, która będzie sięgać do połowy uda bądź nad kolano. Koniecznym elementem jest jednak wyraźne wcięcie w talii (kurtka z paskiem) oraz zabudowana góra. Masywna góra odwróci uwagę od bioder.

Figura klepsydry a dobór kurtku

Kobiety z figurą klepsydry nie muszą martwić się o nic. Świetnie wyglądają właściwie w każdej kurtce. Możesz wybrać dla siebie długą kurtkę, jaka tylko ci się podoba. Pamiętaj jednak, żeby podkreślić nią swoje walory – obfite piersi, zaokrąglone biodra i oczywiście wcięcie w talii.

Kurtka dla figury w kształcie „kolumny”

Kobiety o figurze kolumny w zasadzie nie posiadają wcięcia w talii, jednak zwykle mają szczupłe, atletyczne ciało. Wybierz zatem kurtkę, która stworzy iluzję talii. Fasony z przeszyciami, paskami czy marszczeniami w talii będą idealne.

Długa kurtka na zimę naprawdę może podkreślić twoją figurę i wydobyć to, co masz w niej najpiękniejszego. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji niezbędnej do wyboru odpowiedniej kurtki, koniecznie zajrzyj na stronę Bialcon.pl.