Moda

Jakie buty pasują do damskiego płaszcza?

Płaszcz to ulubiony element garderoby wielu supermodelek, w tym również Rosie Huntington-Whiteley, która nosi go z masywnymi botkami na grubych podeszwach, botkami na szpilkach, a nawet gumowymi kaloszami. Oczywiście za każdym razem uzyskuje ona oszałamiająco stylowy wygląd. Dlatego też, aby cała stylizacja prezentowała się naprawde efektownie, należy się nieco postarać i dobrać do niej odpowiednie obuwie.

Zasady i typowe błędy w doborze butów do płaszcza

Głównym trendem w modzie ostatnich lat jest łamanie zasad. Nie jest już akceptowane mówienie o stylowych ograniczeniach, a wręcz przeciwnie. Po prostu noś to, co lubisz i w taki sposób, jaki chcesz. Ale dlaczego w takim razie niektóre kompozycje wyglądają świeżo i fajnie, a inne nie budzą zainteresowania? W codziennej pogoni za oryginalnością zapominamy o wygodzie, proporcjach i zdrowym rozsądku. I nie da się tego ukryć za modnymi trendami!

Jeśli więc chcesz dobrać odpowiednie buty do swojego płaszcza, to warto sprawdzić swój wizerunek pod kątem poniższych kilku punktów:

 • Równowaga stylu.
  Niekiedy trzymanie się jednego stylu jest nieco nudne. Przez kilka ostatnich lat niezwykle modne było noszenie klasycznego płaszcza z butami sportowymi. Nuta pretensjonalności i elegancji w połączeniu ze sportowymi sneakersami, wyglądała dosyć oryginalnie. Jednakże obuwie oraz odzież wierzchnią musimy również dopasować do aktualnej pory roku, aby cała stylizacja była wygodna i harmonijna. Dlatego też ocieplane buty zimowe nadają się tylko do ciepłego płaszcza puchowego. Lżejsze ubrania z takim rodzajem obuwia będą wyglądać nieco dziwnie.  
 • Wzrost
  Dla niskich dziewczyn ważne jest dobranie odpowiednich butów tak, aby wizualnie zmniejszały ich wysokości i długości nóg. Warto więc zastąpić obuwie z szerokimi palcami, modelami z węższymi noskami. Niskie kobiety do długiego płaszcza nie powinny zakładać butów z masywnymi podeszwami, tylko wybrać zgrabne, minimalistyczne wzory.
 • Kontrasty
  Kontrastowe kolory butów mogą być efektownym akcentem w monochromatycznym looku. Na przykład czarną cholewkę można uzupełnić białymi, mlecznymi, lub beżowymi butami. Możemy także odważyć się na jaśniejszą kombinację, wybierając kilka kolorów. Ale to wcale nie oznacza, że nosząc płaszcz i buty w tym samym kolorze, znajdziemy się po drugiej stronie trendów. Monochromatyczny look to zawsze modna technika, często stosowana przez domy mody.
 • Rozważ długość płaszcza
  Moda jest kategoryczna wobec krótkich płaszczy i od kilku lat nie pojawiają się one na modowych wybiegach. Styliści zastępują je wydłużonymi kurtkami, a płaszcze zaleca się nosić po kolana i nieco poniżej. Takie długości są uniwersalne i łatwiej dobrać do nich buty. Jeśli nie jesteś gotowa, aby zrezygnować ze swojego ulubionego, przyciętego płaszcza, to nie łącz go z butami z wysokimi cholewkami, w przeciwnym razie wizualnie zmniejszysz swój wzrost. Natomiast w cieplejsze miesiące noś rozpięty płaszcz, razem z mokasynami, lub botkami, oraz nie obawiaj się eksperymentowania, tylko obserwuj, jak robią to światowe marki i próbuj także nieoczywistych połączeń.

Jeśli więc zamierzasz kupić stylowe botki, ale nie chcesz przepłacać, to przejrzyj oferty stacjonarnych oraz internetowych hurtowni obuwia, ponieważ często można tam trafić na atrakcyjne wyprzedaże.

Polecamy!