Moda Uroda i Kosmetyki

Odżywka emolientowa, czyli jaka?

Każda kobieta na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. To właśnie dzięki twoim odżywkom włosy są lśniące, „lejące się” i o wiele lepiej się układają. Oczywiście warto wiedzieć, jaka odżywka jest dla włosów najlepsza. Ostatnio bardzo gorąco polecana jest odżywka emolientowa i, z całą pewnością jest to jeden z preparatów do włosów, które faktycznie trzeba sprawdzić.

Kiedy sięgnąć po odżywkę emolientową?

Włosy często ulegają uszkodzeniom. To właśnie dlatego przemyślana ich pielęgnacja może to spowolnić lub całkowicie cofnąć zniszczenia włosów, tak aby znów wyglądały one atrakcyjnie. Twoje odżywki powinny być używane przez cały rok, a co więcej zostać odpowiednio dobrane do potrzeb włosa. W każdym razie na pewno po odżywkę należy sięgnąć, gdy włosy stają się:

  • szorstkie,
  • matowe,
  • puszące się,
  • połamane,
  • niesforne.

Wszystkie te kwestie wskazują na to, że struktura naszych włosów została naruszona i potrzebują one odpowiedniego wsparcia. Oczywiście, pielęgnacja włosów obejmuje również stosowanie ekstraktu z róży, który doskonale nawilża, zwłaszcza końcówki włosów.

Czym są odżywki emolientowe?

Twoje odżywki na pewno powinny zawierać same naturalne składniki o dogłębnym i aktywnym działaniu. Tylko dzięki temu będzie można zobaczyć oczekiwane efekty. To właśnie dlatego, tak dobrym pomysłem jest inwestycja właśnie w odżywki emolientowe. Jednak na samym początku warto wiedzieć, co to takiego jest.

Emolienty to substancje, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do odbudowy płaszcza lipidowego włosów, co natomiast przyczynia się do zatrzymania odpowiedniej ilości wody w strukturze włosa. Dzięki temu przestają być one szorstkie i matowe. Na włosach tworzy się coś w rodzaju filmu ochronnego, który chroni przed kolejnymi uszkodzeniami. 

Po jakie emolientowe odżywki warto sięgnąć?

Pielęgnacja włosów
Źródło: Pixabay.com

Doskonałym emolientem jest ekstrakt z róży, który ma działanie silnie nawilżające oraz głęboko odżywiające. Dzięki niemu włosy znacznie mniej się puszą i lepiej się układają. Oprócz tego, odżywki tego typu powinny być bogate w oleje roślinne, ponieważ zawierają one nienasycone kwasy tłuszczowe, które odbudowują strukturę włosa i wnikają do jego wnętrza. Poza ekstraktem z róży, czy olejami pochodzenia roślinnego, taka odżywka może posiadać również lanolinę, którą pozyskuje się z wełny owczej. Podobnie jak pozostałe, wymienione już emolienty, głęboko nawilża ona włosy i dba o ich kondycję.

W jaki sposób stosować odżywki z emolientami?

Aby taka odżywka miała odpowiednie działanie i przyniosła efekt, przede wszystkim musi być odpowiednio stosowana. To dlatego warto zaopatrzyć się w gotową odżywkę i nakładać ją po każdym umyciu włosów, według załączonej instrukcji. Najlepsze są odżywki, które pozostawia się na włosach bez spłukiwania, ponieważ mają one szansę wniknąć głęboko w strukturę włosa i wygładzić je. Dzięki temu od razu ich stan jest widocznie poprawiony. Zwiększa się ich gładkość, a także sprężystość. Jednak efekty nie są tylko wizualne. Odżywka przede wszystkim działa od środka. Dlatego po jej stosowaniu, nawet nowe włosy rosną silniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Dodatkowo odpowiednio odżywione włosy o wiele łatwiej jest rozczesywać. Sprawdzi się to zwłaszcza u posiadaczek gęstych i długich włosów z tendencjami do plątania się.

Odżywki emolientowe coraz częściej polecane są również przez fryzjerki, które informują o nich swoje klientki, aby ułatwić im pielęgnację włosów. Dobrych jakościowo odżywek na bazie naturalnych emolientów warto szukać w specjalistycznych sklepach, jak na przykład https://www.kosmetykanatury.pl/pl/p/Odzywka-do-wlosow-o-wysokiej-porowatosci-Emolientowa-Roza-wersja-mini/2205, które posiadają bogatą ofertę kosmetyków przeznaczonych do dbania o swoje włosy. Naturalnie o polecane produkty można spytać także swojego fryzjera, ponieważ wiele salonów oferuje sprzedaż takich kosmetyków.

Na pewno warto dołączyć je do swojej codziennej pielęgnacji, ponieważ są to produkty niezastąpione. Pierwsze efekty zauważyć można już po kilku użyciach, co sprawia, że kondycja włosów naprawdę szybko ulega poprawie i widać to dosłownie gołym okiem.