Styl Życia

Parkowanie w centrum Gdańska – wygodnie i niedrogo!

Każdemu, kto mieszka w Gdańsku lub przyjeżdża tu w celach turystycznych czy biznesowych, zależy na szybkim znalezieniu taniego miejsca postojowego w centrum miasta. Często wydaje się to nie lada wyzwaniem, niemniej dzięki podziemnym parkingom można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Gdzie najlepiej parkować w centrum Gdańska?

Miejsc, gdzie można zostawić samochód w centrum Gdańska, jest sporo – nie zawsze jednak są one dostępne zawsze wtedy, gdy są potrzebne. Nic więc dziwnego, że kierowcy chętnie korzystają z płatnych parkingów podziemnych. Maja one sporo zalet. Przede wszystkim miejsce postojowe da się tu zarezerwować online. W ten sposób kierowca ma pewność, że będzie ono wolne w określonym terminie. Dobry parking podziemny wyróżnia się odpowiednią liczbą miejsc postojowych, widocznymi oznaczeniami wjazdu i wyjazdu oraz atrakcyjnymi stawkami. W Gdańsku parking obsługiwany przez Grupę Intrerparking znajduje się m.in. w samym sercu miasta, a mianowicie tuż przy Dworcu Głównym. Jest stąd zaledwie 650 m do Europejskiego Centrum Solidarności oraz 1300 m do Fontanny Neptuna i Starego Miasta. To świetna lokalizacja, która jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta – sprzed Dworca Głównego rozjeżdża się niemal we wszystkich kierunkach Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.

Parkowanie w centrum Gdańska – dlaczego warto wybrać parking podziemny?

Pozostawienie samochodu na podziemnym parkingu w centrum Gdańska opłaca się z paru ważnych powodów. Przede wszystkim trudno o lepsze usytuowanie takiego obiektu – centrum to strategiczny punkt na mapie każdego dużego miasta. Gdańsk oczywiście nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Poza tym dzięki omawianemu rozwiązaniu kierowcy nie muszą tracić na szukanie miejsca postojowego – Gdańsk znajduje się w gronie najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, a największe natężenie ruchu jest właśnie w centrum. Nowoczesne parkingi podziemne są wyposażone w różne udogodnienia takie jak np. skuteczne systemy zabezpieczeń czy automatyczne kasy umożliwiające dokonywanie płatności kartą albo gotówką.