Styl Życia

Pomoc psychologa w Gdańsku

Stan psychiczny człowieka jest niezwykle ważnym aspektem jego funkcjonowania w życiu i całym środowisku społecznym. Każde zaburzenie w tym względzie może doprowadzić do negatywnych konsekwencji. Jednocześnie warto uwzględniać wszystkie okoliczności środowiskowe, które wpływają na stan psychiczny człowieka. Właśnie takie zadania stoją (między innymi) przed psychologiem.

Specjalista na wyciągnięcie ręki

Poszukując psychologa w Gdańsku, najpewniej chciałbyś mieć możliwość skonsultowania swojej sytuacji z kimś, kto znajduje się w pobliżu i dobrze zna warunki panujące w twoim otoczeniu. Spotykając się ze specjalistą w swoim własnym mieście, dodatkowo będziesz mógł bez problemu ustalić godziny spotkań tak, by były dla ciebie najwygodniejsze, na przykład tuż po wyjściu z pracy.

Powinieneś także wiedzieć, że psycholog to profesjonalna, oferujący fachową pomoc zawsze, gdy tylko będziesz potrzebował wsparcia. Możesz skontaktować się z placówką i zarezerwować spotkanie dowolnego dnia 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Co więcej, pomoc udzielona zostanie ci w najszybszym możliwym terminie, często już kolejnego dnia. Wiemy, że może to być niezwykle ważne w trudnych chwilach.

Porady psychologiczne

Pierwsza z form wsparcia, na jaką możesz liczyć, to profesjonalne porady psychologiczne. Są one doskonałym sposobem wsparcia w codziennych, trudnych sytuacjach, zwłaszcza jeśli nie są zbyt złożone albo nie wymagają dłuższej terapii. Takich spotkań jest zazwyczaj kilka.

Porady psychologiczne mogą być prowadzone na przykład w przypadku wystąpienia nagłego kryzysu rodzinnego lub zawodowego, wysokiego poziomu stresu, konfliktów rodzinnych czy trudności wychowawczych.

Porady psychologiczne są też dobrą opcją dla osób, które jeszcze nie są pewne, czy będą chciały korzystać z długofalowej pomocy psychologicznej lub potrzebują wstępnej diagnozy. Ta z kolei pomoże im zdecydować, jakie dalsze kroki podjąć, na przykład czy zdecydować się na psychoterapię lub konsultacje z psychiatrą.

Psychoterapia

Specjaliści z placówek zajmujących się psychiką człowieka mogą także zdecydować, iż pacjent wymaga długotrwałej psychoterapii. W tym przypadku wyspecjalizowany psychoterapeuta prowadzi długofalową, często kilku- lub kilkunastomiesięczną terapię w jednym z rekomendowanych nurtów, takich jak poznawczo-behawioralny, psychodynamiczny, psychoanalityczny czy systemowy.

Psychoterapia jest często jednym z najważniejszych działań w kierunku unormowania stanu psychicznego Pacjenta. Pomaga w pokonaniu takich chorób jak między innymi depresja czy uzależnienie. Może też służyć do poprawy jakości życia i lepszego radzenia sobie z problemami wynikającymi z zaburzeń osobowości czy choćby wypalenia zawodowego.

Warto przy tym zauważyć, że psychoterapia może być prowadzona indywidualnie lub dla par i rodzin.