Styl Życia

Problemy małżeńskie – poproś o pomoc zanim nastąpi rozstanie!

Zastanawiasz się, co podziało się w Twoim małżeństwie nie tak, że od jakiegoś czasu brakuje Wam chęci do wspólnego spędzania czasu? Kłopotliwe rozstanie małżeńskie jest na wyciągnięcie ręki, a Ty nie wiesz jak temu zaradzić? Czasem tylko psycholog może pomóc, a skuteczna może się okazać jedynie terapia małżeńska.

Niestety coraz więcej osób się rozstaje. Odchodzimy od siebie po wieloletnich związkach, przerywając przysięgę małżeńską lub rozbijając rodziny z dziećmi. Trauma po rozstaniu jest przez specjalistów porównywana z przejściem przez trudna chorobę. To niebywale trudny czas, podczas którego towarzyszą nam różnorodne uczucie, od złości, przez załamanie i smutek. Tymczasem, niemal każdy związek można uratować, a co ważne warto podejmować taką próbę, aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zrozumieć drugą osobę.

W małżeństwie bywa różnie – jeśli się nie układa, od razu idź an terapię małżeńską!

Nigdy nie czekaj zbyt długo, aż trudne do pokonania problemy się nawarstwią. Z czasem może się bowiem okazać, że nie jesteśmy już w stanie naprawić tego, co zaniedbaliśmy.

Na terapii małżeńskiej możemy nie tylko wyrzucić z siebie całą złość, powiedzieć o tym, co nas boli, ale przede wszystkim skonfrontować dwa stanowiska.

Podczas kłótni małżeńskiej w domu, nie zawsze udaje się powstrzymać emocje i wysłuchać drugiej osoby. Na kanapie u specjalisty, jesteśmy zdecydowanie bardziej otwarci, szanujący się, ale także chętni do współpracy. Terapia małżeńska pozwala uratować to, co udało nam się stworzyć przez ostatnie kilka, kilkanaście lat. Pamiętajmy, że rozstanie to tylko ucieczka od problemów w… kolejny związek, który rozpoczynamy często z trudnym bagażem doświadczeń. Gdy w takim drugim związku spotkają się dwie osoby po przejściach to jest mało prawdopodobne, że ich nowy związek będzie udany.

Nie bójmy się terapii małżeńskiej, ale traktujmy ją jak nowe spojrzenie na przyszłość naszego związku lub jak czas dla nowożeńców. Być może podczas takich spotkań z psychologiem uda nam się poznać drugą osobę na nowo? Przekonajmy się!