Dieta i Odchudzanie Styl Życia

Przyjęcie urodzinowe dla przyjaciółki – jak zorganizować?

Dobra przyjaciółka to prawdziwy skarb. Tylko ona umie wysłuchać, doradzić i pocieszyć. Z przyjaciółką można się śmiać, płakać, zawsze na sobie polegać. O przyjaciół trzeba dbać, od czasu od czasu warto ich czymś zaskoczyć. Świetną niespodzianką dla przyjaciółki może być przyjęcie urodzinowe lub impreza niespodzianka, zorganizowane z okazji innej uroczystości, np. imienin, awansu czy zdanego egzaminu.

Jak urządzić przyjęcie dla przyjaciółki?

Przyjęcie urodzinowe dla przyjaciółki powinno być zorganizowane tak, aby przyjaciółka nawet nie domyśliła się, że coś się dzieje. Element zaskoczenia jest bardzo ważny. To jej święto, ale organizowana impreza powinna być potajemnie, bez jej udziału i wiedzy. Aranżacją przyjęcia warto zająć się kilka tygodni przed planowaną datę. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca. W zależności od upodobań głównej bohaterki, jej charakteru, a także środków finansowych, którymi dysponują organizatorzy, przyjęcie może odbyć się w domu, wynajętym lokalu lub na świeżym powietrzu, na działce lub tarasie.

Jeżeli miejsce zostało już wybrane, warto ustalić listę gości i wysłać zaproszenia. Przyjęcie można zorganizować tylko dla najbliższych koleżanek lub dla grupy znajomych. Można również zaprosić dawno niewidziane znajome z dzieciństwa. Ważne, aby na przyjęciu nie pojawiły się osoby, za którymi nie przepada jubilatka. Ciekawym pomysłem może być wymyślenie tematu przewodniego przyjęcia. Może to być coś, czym interesuje się solenizantka, może również wymyślić coś śmiesznego, co rozbawi całe towarzystwo.

Jakie menu na przyjęcie urodzinowe dla przyjaciółki będzie odpowiednie?

Jeżeli przyjęcie urodzinowe odbywa się poza lokalem, w domu lub na działce, ważnym punktem jest przygotowanie odpowiedniego menu. Menu na przyjęcie urodzinowe powinno być różnorodne, smaczne, ale również kolorowe i pięknie podane. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę gust głównej bohaterki, bo to ona w tym dniu jest najważniejsza. Na imprezie niespodziance nie może zabraknąć kilku produktów, tj.:

  • Tort to podstawa – jeżeli któraś z koleżanek ma talent kulinarny, może sama upiec tort. Jeżeli nie, można go zamówić w ulubionej cukierni. Można wybrać tort, który kształtem lub dekoracją będzie nawiązywał do tematyki przyjęcia.
  • Przekąski – na przyjęciu nie może zabraknąć przekąsek, które są bardzo wygodne do jedzenia. Warto zrobić kolorowe koreczki, zawijane wędliny, sprawdzą się również dipy, malutkie kanapki, faszerowany łosoś czy małe roladki.
  • Przyjęcie trwa zazwyczaj kilka godzin, więc warto podać ciepły posiłek. Tutaj obowiązuje duża dowolność, należy zdać się na upodobania kulinarne przyjaciółki i zaproszonych gości.
  • Na przyjęciu niespodziance przydadzą się kolorowe drinki, które nie tylko dobrze smakują, ale i pięknie wyglądają.
  • Nie powinno również zabraknąć ciast i owoców, które mogą stanowić również dekoracje stołu. Menu na przyjęcie urodzinowe powinno być tak skomponowane, aby każdy z zaproszonych gości znalazł coś, za czym przepada.
Menu na impreze urodzinową
Źródło: Pixabay.com

Organizując przyjęcie, należy zadbać, aby wszystko było ładnie podane, stół powinien był uroczyście nakryty, dobre wrażenie na pewno sprawią ulubione kwiaty oraz świece.  Istotne jest również ładne udekorowanie pomieszczenia. Można rozwiesić balony, wstążki lub serpentyny.

 Atrakcje na przyjęciu niespodziance

Aby impreza niespodzianka było niezapomniane, należy zorganizować atrakcje, które zajmą zaproszonych gości, rozbawią ich i oderwą od stołu. Dobrym pomysłem jest pokaz zdjęcie. Można wyświetlić zdjęcie z dzieciństwa przyjaciółki, można zrobić również pokaz zdjęć z obecnego życia, pokazać jego najważniejsze momenty.

Ciekawym pomysłem na przyjcie urodzinowe jest karaoke lub kalambury. Są to zabawy, którzy wszyscy znają, ale zawsze budzą śmiech i ogólną radość. Ostatnio bardzo modne są gry planszowe, więc na przyjęciu można zorganizować turniej, ważne tylko, aby wszyscy goście mieli okazje spróbować swoich sił. Aby upamiętnić miłe chwile, można bawić się w robienie wspólnych, śmiesznych zdjęcie. Jeżeli finanse pozwolą, można pomyśleć o wynajęciu foto budki, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Najważniejsze – jak ściągnąć solenizantkę na przyjęcie niespodziankę?

Najważniejszym punktem imprezy jest sposób skłonienia jubilatki do przybycia w miejsce imprezy. Należy to zrobić w sposób naturalny, tak aby nie wzbudzić żadnych podejrzeń. Można użyć podstępu lub po porostu zaproponować wspólne wyjście. Ten drugi sposób jest mniej podejrzany, ale nie zawsze koleżanka będzie chciała się zgodzić. W takim wypadku można poprosić przyjaciółkę o przysługę,  pomoc w zrobieniu zakupów lub podwiezienie. Gdy jubilatka przybędzie na miejsce, zaproszenie goście powinni wyskoczyć z ukrycia i obsypać ją prezentami i życzeniami.

Przyjęcie niespodzianka jest bardzo ciekawym pomysłem, ale trzeba się zastanowić, czy nasza przyjaciółka lubi takie niezapowiedziane imprezy. Jeżeli tak, to organizacja przyjęcia urodzinowego będzie dla niej świetnym prezentem, który na pewno zapamięta na długo. Przyjęcie niespodzianka ma być dla niej przyjemnością, więc najważniejsze to wziąć pod uwagę jej charakter i upodobania. Dowiedz się więcej na temat tego „Co przygotować na przyjęcie urodzinowe?”