Moda Uroda i Kosmetyki

Toaletka z lustrem na wymiar – jaką wybrać, aby codzienny makijaż był prosty i efektowny?

Makijaż wykonany na spokojnie, przed lustrem z dobrym oświetleniem, pozwoli nam na efektowne zgranie szczegółów. Odpowiedni kolor cienia, znajdzie się tam, gdzie powinien, w odpowiednim odstępie od brwi i rzęs. Aby nie ścigać się z partnerem o dostęp do lustra, warto mieć własną toaletkę.

Toaletka w sypialni

Zadbana kobieca toaletka, z szufladką na bibeloty i owalnym lub okrągłym lustrem, jest niezbędnym meblem w sypialni. Zaraz po wstaniu można skorzystać z uczesania włosów na siedząco i umyć twarz płynem miceralnym, po czym rozpocząć makijaż z przeznaczeniem na dzień.

Zwykle kobieca toaletka jest białego koloru, jednak można wyszukać w sklepach różne odcienie szarości i kości słoniowej. Na zamówienie będziemy mieć kolor mebla według własnych upodobań. Ważne, by dobrze komponował się z całością wystroju sypialni.

Łazienka z lustrem

Mając do dyspozycji własne lustro, można spokojnie oddać się upiększaniu twarzy także w ciągu dnia. Poprawimy makijaż lub zmienimy go na bardziej wyrazisty, gdy będzie zaplanowane wyjście do restauracji na kolację. W tym czasie partner może w łazience ogolić się lub tylko brodę nieznacznie przystrzyc. Zawieszone nad zlewem duże lustro na wymiar pozwoli mężczyźnie szybko doprowadzić się do porządku.

Odpowiednio oświetlone żarówkami led lustra na wymiar spełnią swoją funkcję w stu procentach. Ledowe lampy dobrze naświetlają twarz bezpośrednio, pod kątem prostym, dlatego widać wszelkie niedoskonałości, które można skutecznie zatuszować. Możemy mieć lampy o barwie ciepłej lub zimnej.

Najlepiej, gdy kobieca toaletka ma światło o barwie ciepłej. Przy takim oświetleniu twarz kobiety wydaje się dużo młodsza i nie widać aż tak mocno zmarszczek, pojawiających się na policzkach przy kącikach oczu. Patrząc w lustro, dobrze rozprowadzimy krem i zmyjemy makijaż.

Zwierciadło jest niezastąpione

Nie mając przy sobie żadnego lusterka, jesteśmy w stanie wykorzystać czarny ekran smartfona, by móc się przejrzeć i ewentualnie poprawić makijaż oczu lub jeszcze raz pomalować usta. Jednak szkło lustrzane jest nieodzowne, gdyż tylko wówczas widzimy dokładnie swoją twarz.

Lustro na wymiar możemy powiesić nie tylko w łazience, ale także w przedpokoju lub salonie zamiast drogiego obrazu. W każdym pomieszczeniu jest inaczej zaaranżowane ustawienie mebli, dlatego warto znaleźć nieco miejsca na ścianie i ewentualnie postarać się o lustra na wymiar, które po odpowiednim przycięciu będą pasować do konkretnych miejsc na ścianie. Profesjonalnie wykonane lustra na wymiar oferuje https://www.rkglass.pl/uslugi/lustra-na-wymiar/.

Każde lustrzane szkło można przyciąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Lepiej, żeby zrobił to fachowiec, który ma odpowiednie do tego celu noże diamentowe. Czy będziemy mieć na ścianie zwierciadło okrągłe, czy półksiężycowe, będzie to jak najbardziej osiągalne przy możliwości przycinania.

Lustro nad komodą
Źródło: Pixabay.com

 

Ramki

Często lustra na wymiar nie mają ramek, ale zawsze można je dodać. Nie muszą okalać lustra w taki sam sposób, jak ramka z obrazem, do którego ściśle przylega. Ramka przy zwierciadle może być zupełnie oddzielnym elementem, usytuowanym daleko od tafli. Nowoczesna aranżacja pozwala na takie triki i okazuje się, że są bardzo trendy.

Pięknie wygląda okrągłe lub owalne lustro na wymiar, które ma profilowaną ramkę z zawijasami lub konkretnymi elementami, jak serca, czy motylki itp. Obwoluta brzegów zwierciadła może być wykonana z tworzywa sztucznego, metalu, drewna lub z kawałków odciętego lustra.

Przesądy

W XIX wieku młode panny były straszone, iż jeżeli będą długo się w lustrze przeglądać, to zobaczą diabła. Natomiast duch, który nawiedził kogoś żyjącego i pokazał mu się, nie miał swego odbicia w lustrze, tak samo, jak wampir nie miał swego cienia.

Po dziś dzień niektórzy ludzie wierzą w przesądy, że zbite lustrzane szkło przynosi nieszczęście na taką samą ilość lat, co rozbitych kawałków tafli. Jednak nie warto skupiać się nad takimi gusłami. Potłuczonego lustra się nie skleja, tylko wyrzuca do odpadów mieszanych.

Czasami mistrz celowo tłucze taflę, by zrobić mozaikowe lustra na wymiar. Są zwolennicy takich modeli i bardzo sobie je chwalą. Lustra takie jednak bardziej służą do ozdoby aniżeli przeglądania się w nich. Ani nie zobaczymy dokładnie, jak wyglądamy w sukni, czy spodniach, ani też nie zorientujemy się, czy makijaż jest równo nałożony.