Uroda i Kosmetyki

Woda ryżowa do włosów sposobem na piękne i miękkie włosy

Włosy codziennie narażone są na niekorzystny wpływ wielu czynników. Jednym z nich jest przesuszenie, które sprawia, że zaczynają się puszyć, łamać i tracą swój zdrowy blask. A przecież każda z nas marzy o gęstych, lśniących i pięknych włosach. Woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który pomaga osiągnąć ten efekt. Jak to działa?

Czym jest woda ryżowa do włosów?

Tradycja stosowania wody ryżowej w kosmetyce sięga wielu wieków wstecz i wywodzi się z Azji, gdzie była ona używana jako środek pielęgnacyjny, nie tylko do włosów, ale także do ciała. Jej dobroczynne właściwości są obecnie chętnie wykorzystywane w kosmetykach. To zasługa zawartych w niej witamin i antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia się skóry, wpływając na jej kondycję. Obecne są w niej także proteiny ryżowe, które uzupełniają niedobory w strukturze włosów, skutecznie je wygładzając i przywracając im zdrowy wygląd. Woda ryżowa do włosów zawiera także składniki mineralne, wzmacniające cebulki i same włosy. Aby wydobyć jeszcze więcej korzyści z jej działania, często stosuje się w formułach kosmetycznych fermentowaną wodę ryżową, której pH jest bardzo podobne do pH włosów.

Jak woda ryżowa wpływa na kondycję i wygląd włosów?

Włosy suche, łamliwe, po koloryzacji wymagają szczególnego wsparcia, aby zniwelować puszenie się i przywrócić im blask oraz objętość. Fermentowana woda ryżowa do włosów jest składnikiem o silnym działaniu nawilżającym, który natychmiast poprawia wygląd włosów, zapewniając im odpowiedni poziom nawilżenia. Pełna jest także protein, które działają na włosy niczym cegiełki w murze – uzupełniając ubytki, wzmacniają jego strukturę. Woda ryżowa wspomaga także zatrzymanie wody we wnętrzu włosa, poprzez domknięcie łusek, co wyraźnie zmniejsza utratą nawilżenia i ogranicza puszenie się. Dzięki niej włosy przestają się też elektryzować. Woda ryżowa do włosów wpływa także na skórę głowy, kojąc podrażnienia i skutecznie normalizując jej funkcjonowanie.

Jak stosować wodę ryżową do włosów?

Wodę ryżową można przygotować samodzielnie, a nawet przeprowadzić jej fermentację i stosować ją jako płukankę do włosów. Znacznie łatwiej jednak kupić gotowy kosmetyk bazujący na wodzie ryżowej i stosować go w codziennej pielęgnacji. Jak wybrać najlepszy produkt? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego skład. Im bardziej naturalny, tym lepiej. Bazę powinna stanowić oczywiście woda ryżowa, a najlepiej fermentowana woda ryżowa. Pożądanym dodatkiem będą również inne składniki o działaniu nawilżającym i odbudowującym strukturę włosów, a w przypadku peelingów trychologicznych również składniki o działaniu normalizującym wydzielanie sebum, jak niacynamid.  Dodatkowo ma on właściwości nawilżające i odpowiada za zwiększanie syntezy białek (keratyny), a więc bezpośrednio wpływa na kondycje i wygląd włosów.

Woda ryżowa do włosów to naturalny kosmetyk ceniony w Azji od wieków. Dziś możemy sięgnąć po niego, aby wykorzystać tę naturalną moc, zyskując piękne włosy – gładkie, mocne i pełne blasku.

Sprawdź także: https://www.bodyboom.pl/blog/woda-ryzowa-jak-dziala-na-wlosy-i-skore-glowy.html