Styl Życia

Czy warto kupić e-papieros?

E-papierosy stale zyskują na popularności już od ponad dwóch dekad. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych papierosów, dzięki czemu interesują się nimi nie tylko palacze. Jest to produkt dostępny wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników. Czy warto zamienić zwyczajne papierosy na papierosy elektroniczne?

Czy e-papierosy są tańsze od tradycyjnych papierosów?

Chociaż koszt zakupu samego urządzenia może wydawać się na pierwszy rzut oka wysoki, samo jego używanie może okazać się zdecydowanie mniej kosztowne, niż w przypadku tradycyjnych papierosów. W zależności od tego ile papierosów dziennie wypalasz, Twoje miesięczne wydatki na opakowania papierosów mogą być bardzo zróżnicowane. Jednak warto mieć na uwadze, że korzystając z e-papierosa można bez problemu dostarczać sobie taką samą ilość nikotyny, przy jednocześnie niższych kosztach. Aby móc używać papierosa elektronicznego lub podgrzewacza do tytoniu, konieczne jest dokupowanie specjalnych e-liquidów lub tytoniu dedykowanych powyższemu sprzętowi.

Ważny walor e-papierosów — przyjemny smak i zapach

Zapach dymu papierosowego często wywołuje negatywne odczucia szczególnie u osób niepalących. Ponadto wnika on we włosy, ubrania, meble itp. przez co palenie w pomieszczeniach zamkniętych jest niewskazane. Popularnym skutkiem ubocznym tego nałogu są także pożółkłe zęby, wąsy oraz palce. E-papierosy mają zdecydowanie przyjemniejszy aromat. Sam wybierasz swój ulubiony smak, aby czynność wdychania pary była jak najprzyjemniejszym doświadczeniem. Ponadto nie musisz się martwić o pozostawianie nieprzyjemnej woni w mieszkaniu, czy samochodzie.

Pamiętaj jednak, że mimo zdecydowanie mniejszego ostracyzmu w porównaniu do tradycyjnych papierosów, używanie powyższych urządzeń jest zabronione w miejscach publicznych takich jak restauracje, kina itd., za wyjątkiem wyznaczonych do tego stref. Warto również upewnić się, czy osoby niepalące ani niechmurzącego znajdujące się w Twoim otoczeniu, nie mają nic przeciwko przebywaniu w oparach z e-liquidu.

Ciekawy design

E-papierosy mogą pochwalić się nie tylko szerokim spectrum opcji wśród dostępnych smaków e-liquidów, ale także pokaźnym portfolio różnorakich rozmiarów, kolorów, kształtów i dodatkowych zdobień. Bez trudu można znaleźć bardziej klasyczne projekty, jak i dzieła znanych (szczególnie w streetarcie) artystów. Cena wybranego modelu będzie uzależniona więc nie tylko od zestawu oferowanych funkcji, jakości oraz trwałości urządzenia i częstotliwości uzupełniania kartridżów, ale również estetyki.

Kupuj e-papierosy tylko od zaufanych producentów

Zakup e-papierosa to dla wielu osób niemały wydatek. Dlatego warto upewnić się, że wybrany produkt spełnia wszelkie rynkowe standardy i będzie sprawnie działać nawet przez kilka lat. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z papierosów elektronicznych, lepszym wyjściem będzie zakupienie na start nieco tańszego modelu, aby przekonać się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. Kiedy już nabierzesz wprawy, możesz wybrać droższe i bardziej zaawansowane urządzenia. Pamiętaj, że mimo iż para z e-papierosów nie posiada substancji smolistych, częste chmurzenie także może mieć negatywny wpływ na Twój stan zdrowia. Jest to rozrywka przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych.