Moda Styl Życia Uroda i Kosmetyki

Jak stworzyć swój własny wzornik do paznokci?

W obecnych czasach, coraz więcej kobiet zwraca szczególną uwagę na estetykę paznokci. Stylizacja płytki stała się bardzo popularna i można wykonywać ją jako hobby, bądź też zawodowo. Najważniejszą kwestią, w tym temacie, jest bogata wyobraźnia oraz dobra organizacja pracy. Warto zainwestować również w gadżety, które potrafią poprawić komfort wykonywanych usług stylizacji paznokci.

Organizacja stanowiska stylizacji paznokci

Chcąc maksymalnie usprawnić swoją pracę warto, aby wszelkie narzędzia i produkty miały swoje jasno wyznaczone miejsce. Kobiety uwielbiają urozmaicenia i z reguły co miesiąc planują inne kolory i ich odcienie na własnych paznokciach. Wiąże się to z tym, iż lakierów hybrydowych przybywa i jest ich tylko więcej. Aby poszukiwania jednej buteleczki nie trwały wieczność, warto obmyślić skuteczny plan działania. W tym przypadku idealnie sprawdzi się wzornik do paznokci. Jest on bardzo wygodnym dodatkiem. W momencie, kiedy paznokcie są gotowe do malowania, ciężko zdecydować się na konkretną kolorystykę – której nie widzimy, bez odkręcania każdej fiolki z osobna. Dlatego nakładanie próbek oraz ich oznaczanie, może stać się niesamowicie przydatne. Stworzenie własnego wzornika nie zajmuje wiele czasu, wystarczy jedynie pomysł.

Grunt to dobry pomysł

Najistotniejszą sprawą podczas tworzenia swojego indywidualnego wzornika na paznokcie – jest poprawna klasyfikacja. Warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy wzorniki pomalować. Może warto stworzyć kilka wzorników zamiast jednego? Przykładowe ugrupowanie może wyglądać mianowicie:

 • według kolorystyki od najjaśniejszego do najciemniejszego,
 • czyste kolory osobno i urozmaicane kolory osobno (brokatowe, cat eye, hologram, drobinki itp.).
 • na osobnym wzorniku kolory, a na osobnym zdobienia (syrenki, glass effect, stemple, volcano, magnetic itp.),
 • można stworzyć wzorniki tematyczne np. walentynkowe, świąteczne, wielkanocne, zimowe, bajkowe itp.,
 • dobrym pomysłem jest również osobny wzornik na kolory termiczne.

Tak na prawdę wzorników można stworzyć wiele. Kolejnym dobrym pomysłem, jest przykładowo wzornik „nude colors”. Pasjonatki naturalnego manicure będą zachwycone.

Źródło: Pixabay.com

W jaki sposób dojść do realizacji?

Stworzenie perfekcyjnych wzorników na paznokcie, wymaga odpowiedniej techniki. Na początku, warto rozplanować sobie motyw przewodni. W przypadku klasycznego nakładania, zaczynamy od zmatowienia pojedynczego tipsa, bloczkiem lub kostką polerską do sztucznych paznokci. Kolejno nakładamy pierwszą warstwę pożądanego koloru i utwardzamy odpowiednią ilość czasu (w zależności czy posiadamy lampę UV czy LED). Tę czynność należy powtórzyć. Następnie opcjonalnie można dojść do zdobień. Ostatnim elementem pracy jest nałożenie nabłyszczacza, utwardzenie i ewentualne odtłuszczenie powierzchni. W taki sposób tworzymy wzorniki na paznokcie.

Kolejne istotne informacje

Tworzenie wzorników, zaczyna się już w momencie ich zakupu. Już przed tym etapem, warto przemyśleć wnikliwie temat. A mianowicie, można wyszczególnić różnorodne wzorniki paznokciowe:

 • wzornik kołowy,
 • wzorniki na kole,
 • wzorniki łańcuszkowe,
 • wzorniki wachlarzowe, tzw. kwiat,
 • wzorniki na statywie stojące, wkładane,
 • wzorniki pojedyncze,
 • wzorniki naklejane,
 • karuzela stojąca.

Dopiero decydując się na konkretny model wzornika na paznokcie, jesteśmy w stanie rozplanować pracę na nich. Warto zakupić też wzornik do paznokci zapasowy lub też zakupić ich więcej.

Osoby kreatywne mogą dać ponieść się wyobraźni i zmalować dużo więcej niż zakładano wcześniej. Kolejną dodatkową korzyścią jest możliwość trenowania na wzornikach. Im więcej ćwiczymy, tym lepiej operuje się ręką w przyszłości. Łatwiej jest później zdecydować się, przykładowo, na czasochłonne malunki ręczne. Tak zwane nail-arty, są coraz bardziej rozpowszechnione. Dlatego należy podążać za duchem czasu i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Potencjał skrywany we wzornikach jest nieoceniony. Mała rzecz, która umożliwia rozwój własnych umiejętności. Co więcej, możliwy staje się naoczny wybór interesującego koloru, zdobienia czy też motywu. W tym wypadku nie pozostaje nic innego, jak przekonać się samemu, jak bardzo przydatne są wzorniki na paznokcie.