Uroda i Kosmetyki

Subtelna koloryzacja dla blondynek – co wybrać? Jak dbać o włosy po zabiegu, by były lśniące i nie puszyły się?

Mając włosy blond ma się właściwie pełne pole do popisu jeżeli chodzi o koloryzację. Nie trzeba rozjaśniać włosów, a przynajmniej nie mocno i można dobrać odcienie zarówno jasnego blondu, ciemnego blondu, brązu, a nawet rudości. Blondynki mogą naprawdę przebierać w farbach do włosów. Jaka subtelna koloryzacja się dla nich sprawdzi i jak dbać o włosy po farbowaniu, by były lśniące i się nie puszyły?

Jaką koloryzację powinny wybrać blondynki, by przejść subtelną metamorfozę?

Jeżeli znudził Wam się naturalny kolor blond i chcecie dodać swoim włosom nieco więcej pigmentu, to macie bardzo duży wybór kolorów i odcieni. Subtelną propozycją może być jasny brąz włosy z refleksami. Farby do włosów można nakładać na całej długości, ale bawić się tonowaniem koloru. Ten zabieg jest dla włosów zdrowszy niż klasyczne farbowanie, bowiem produkt oblepia kosmyki włosów i nie wnika wewnątrz łuski, nie powoduje jej dalszej degradacji. Jeżeli macie włosy blond rozjaśniane to będzie to dla Was odpowiednia propozycja. Dla naturalnych blondynek proponujemy z kolei farby do włosów z dodatkiem naturalnych olejów, które tuż po farbowaniu pielęgnują włosy, sprawiając, że wyglądają na lśniące i zdrowe. Złocisty jasny brąz będzie odpowiednim wyborem dla blondynek, które mają zielone tęczówki oczu. Z kolei dla posiadaczek niebieskich oczu odpowiedni będzie popielaty czy też mroźny odcień jasnego brązu. Jeżeli macie oczy w kolorze brązowym to miodowy czy miedziany brąz będzie współgrał z tęczówką oka.

Jakie odcienie brąz i blond wybrać w zależności od typu urody?

Wyróżniamy 4 typy urody, a mianowicie wiosna, lato, jesień i zima. Tak naprawdę niezależnie od koloru włosów możecie zaliczać się do każdego z nich w zależności od odcienia cery i koloru tęczówki oka. Za chłodne typy urody uważane jest lato i zima. Z kolei za ciepłe wiosna i jesień. Popielate odcienie są świetnym wyborem dla kobiet w typie urody lato i zima. Z kolei wiosny i jesienie powinny wybierać złociste odcienie blondu czy też brązu. Do każdej fryzury można dodawać refleksy, aby sprawić, że będzie wpadała w bardziej chłodne lub ciepłe tony. Jeżeli nie jesteście pewne do jakiego typu urody się zaliczacie, to sprawdźcie swoje nadgarstki. W chłodnych typach urody żyłki mają kolor niebieski, z kolei w ciepłych – zielony.

Jak dbać o włosy blond po farbowaniu?

Niezależnie czy decydujecie się na jeden kolor brązu czy też brąz z efektem ombre, to musicie odpowiednio zadbać o włosy po farbowaniu. Mają one tendencję do przesuszania się i puszenia, dlatego nie można stronić od dobrej jakości odżywek, które mogą poradzić sobie z tym problemem. Jeżeli włosy są mocno przesuszone, to sprawdzą się produkty, które w swoim składzie zawierają nie tylko kwas hialuronowy, ale i niacynamid czy mocznik. Aby włosy nie rozdwajały się i nie wypadały z powodu wysokiej temperatury suszarki, warto wybrać kosmetyki termoochronne. Najlepiej sprawdzają się takie, które chronią nie tylko przed wysoką temperaturą podczas stylizacji włosów, ale również szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie można zapomnieć jak duże znaczenie ma olejowanie włosów. Warto co jakiś czas wykonywać olejowanie na całą noc, a następnie dokładnie spłukiwać olej i myć włosy. Wystarczy zaopatrzyć się w czepek kosmetyczny. Dobrze do pielęgnacji włosów farbowanych sprawdzi się olej kokosowy. Warto wiedzieć, że nie powoduje on żółknięcia koloru, zatem sprawdzi się zarówno przy chłodnych, jak i ciepłych refleksach na brązowych włosach.