Styl Życia

Jak przygotować się do pierwszego tańca?

Pierwszy taniec jest symbolem rozpoczynającego się nowego etapu życia. Każda młoda para chciałaby, aby był on wyjątkowy, oryginalny i przywoływał miłe wspomnienia na długie lata. Jeśli marzymy o pięknej choreografii i własnym stylu tej chwili dobrze jest zdecydować się na dedykowany kurs w szkole tańca.

Skąd wziął się zwyczaj pierwszego tańca?

Chociaż nie ma na to twardych dowodów, zakłada się, że tradycja pierwszego tańca wywodzi się z czasów staropolskich balów, które rozpoczynał obowiązkowo odtańczony przez uczestników polonez.

W czasach przedwojennych znanych z aranżacji małżeństw, pierwszy taniec miał być pierwszym prawdziwie fizycznym kontaktem nowożeńców. W końcu nie ma lepszej aluzji do bliskości i seksualności niż taniec.

Dzisiaj jest symbolem początku małżeństwa i stanowi nie tylko zachętę gości do wspólnej zabawy, ale też jest uwieczniany na video i zdjęciach. Możemy potem całe wspólne życie oglądać efekty tych kilku uwiecznionych minut, na które pracujemy zwykle znacznie dłużej niż trwa sam taniec.

Czy warto zdecydować się na kursu pierwszego tańca?

Jeśli nie tańczycie zawodowo lub hobbistycznie, warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego kursu. Oszczędzi to masę niepotrzebnych nerwów i przygotuje Was do tej wyczekanej chwili. Będzie też okazją do wspólnej zabawy i ruchu.

Na rynku jest wiele szkół tańca. Przy wyborze tej odpowiedniej pomogą nam opinie klientów i polecenia znajomych. Dobrze jest też rozpatrzyć takie czynniki jak: bliskość od miejsca zamieszkania i odpowiednia pora dnia. Na koniec warto wybrać się na rozmowę z nauczycielem tańca. Nie ma nic gorszego niż nauka z kimś, kto nie wzbudza naszej sympatii lub co gorsza zwyczajnie nas drażni.

Dla młodych bardzo zapracowanych, nie mających czasu na cotygodniowe zajęcia w szkole tańca jest jeszcze jedna alternatywa – kurs tańca na DVD. Oczywiście takie rozwiązanie nie daje gwarancji na unikatowość układu choreograficznego, ani nie pozwoli na wyeliminowanie wszystkich naszych błędów. Jednak poprzeczka stawiana tym rozwiązaniom jest na tyle wysoka, że z pewnością znajdziemy dla siebie satysfakcjonujący program.

Jakie zalety ma kurs pierwszego tańca?

1. Nauka tańca

Taniec to piękny sposób na wyrażenie bliskości i miłości dwojga zakochanych. Jeśli jedno z Was lub oboje nie tańczyliście do tej pory, to trudno oczekiwać spektakularnych efektów na weselu bez przygotowania. Warto zawierzyć specjalistom w tej dziedzinie. Dobry nauczyciel tańca nauczy kroków, poruszania się, choreografii. Wskaże błędy i podpowie jak je wyeliminować.

2. Unikatowa choreografia

Szkoła tańca pomoże w doborze choreografii zgodnie z temperamentem i charakterem młodych, a przede wszystkim pozwoli na spełnienie ich oczekiwań. Być może para ma swoją wizję pierwszego tańca. Być może nie wie jak się do tego zabrać. Szkoła pierwszego tańca nie tylko nauczy tańczyć ale dostosuje program do oczekiwań klientów i wybierze ten jeden jedyny taniec młodej pary.

3. Gwarancja sukcesu

Jeśli zdecydujemy się na filmowanie naszego wesele, to jednym z głównych punktów programu będzie pierwszy taniec. Jeśli zjada nas trema i niepewność jak wypadniemy przed tłumem gości, to gruntowne przygotowanie na kursie pozwoli na zniwelowanie stresu i przyniesie gwarancję na idealny pierwszy taniec, który będziemy wspominać do końca swoich dni.