Moda

Jakie szorty męskie są modne w obecnym sezonie?

Gdy pojawiają się pierwsze promienie letniego słońca, każdy chce maksymalnie odsłonić ciało, aby złapać opaleniznę i nieco się schłodzić. Wielu mężczyzn ma jednak opory przed zakładaniem szortów czy nawet bermudów. Spodnie tego typu są jednak wygodne, chociaż nie pasują na każdą okazję, to w mniej formalnych sytuacjach są prawdziwym wybawieniem w gorące dni. Warto przełamać własne obiekcje dotyczące tego elementu garderoby i włączyć je do swoich stylizacji. Szorty męskie mają wiele krojów i z pewnością zachwycą swoją wygodą. Jakie szorty męskie będą najwygodniejsze w obecnym sezonie? Z jakich materiałów warto wybierać szorty aby były przewiewne oraz wygodne? Na jakie okazje lepiej nie zakładać szortów? Z jakimi ubraniami i dodatkami łączyć szorty, aby stylizacja wyglądała spójnie?

Najmodniejsze szorty w obecnym sezonie – na co zwracać uwagę dokonując zakupu?

Chociaż wydawać by się mogło, że męskie szorty są dosyć jednorodnym elementem garderoby, to na rynku znaleźć można wiele modeli, różniących się zarówno kolorem, jak i długością. W obecnym sezonie szorty powinny być nieco luźniejsze, w jasnych kolorach. Raczej mało popularne będą spodenki wykonane w ciemniejszych barwach. Ma to oczywiście uzasadnienie praktyczne – ciemne kolory mogą się szybciej rozgrzać od letniego słońca. Na wybiegach pojawiły się również spodenki, które mają kolorowe aplikacje i wzory. Oczywiście szorty z minionych sezonów również mogą być noszone – moda w tym wypadku nie zmieniła się aż tak drastycznie.

Jakie materiały najlepiej sprawdzą się w gorące dni?

Kupując szorty męskie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich kolor, ale również na to, by były z materiałów przewiewnych i lekkich. Idealną letnią tkaniną jest ta wykonana z lnu lub mieszanki lnu i bawełny. Takie połączenie gwarantuje miękkość i wygodę noszenia, a także to, że noszący nie będzie się pocił. Lepiej zrezygnować z szortów wykonanych z poliestru i innych sztucznych tkanin, które nie pozwalają na pełną regulację temperatury i odprowadzanie wilgoci.

Jak stworzyć spójną stylizację z męskimi szortami?

Wielu mężczyzn rezygnuje z szortów, gdyż nie wie co do nich założyć. Stworzenie harmonijnej stylizacji jest dosyć łatwe. Szorty będą dobrze wyglądały z koszulką, ale również z koszulą z podwiniętymi rękawami. W nieformalnych sytuacjach można sobie pozwolić na założenie koszuli z krótkim rękawem w kwiatowe, kolorowe aplikacje. Gdy chodzi o obuwie, szorty dobrze wyglądają zarówno z sandałami męskimi, jak i klapkami – oczywiście ubieranymi bez skarpetek. Spodenki połączyć można również z obuwiem sportowym – zarówno trampki, jak i sneakersy się sprawdzą.

W jakich sytuacjach szorty się sprawdzą, a gdzie lepiej ich nie zakładać?

Szorty są raczej elementem garderoby nieformalnej. Zakłada się je w czasie wakacji czy też w codziennych sytuacjach poza biurowych. W przypadku ubierania szortów w czasie zwiedzania należy pamiętać, że część obiektów sakralnych różnych religii nie wpuszcza zwiedzających, którzy nie mają zakrytych kolan – niezależnie od ich płci.