Rozrywka

Estetyka miejsc intymnych – temat, który nie powinien być tabu

Piękno kobiety nie kończy się na zadbanej cerze, starannym makijażu i zgrabnej sylwetce. Dotyczy również miejsc intymnych. Przerost warg sromowych jest częstszą przypadłością niż nam się wydaje. Niestety wiele kobiet nie szuka rozwiązania tego problemu, mimo że często wiąże się on z kompleksami, brakiem pewności siebie w sytuacjach intymnych, dyskomfortem podczas współżycia, a także w trakcie uprawiania sportu i wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Dlatego warto wyjść z ukrycia i skorzystać z laserowej labioplastyki – skutecznego rozwiązania problemu przerostu warg sromowych.

Wargi sromowe – co może być z nimi nie tak?

Labioplastyka to zabieg, który wykonywany jest nie tylko ze względów zdrowotnych, ale głównie estetycznych. Praktycznie każda kobieta, której nie odpowiada wygląd warg sromowych, może zdecydować się na labioplastykę – zaznaczają eksperci z katowickiego Centrum DER-MED. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, podczas której ginekolog przedstawia listę przeciwwskazań i kwalifikuje pacjentkę do zabiegu. Powody, jakie najczęściej skłaniają panie do wykonania korekty warg sromowych, to:

  • dyskomfort podczas stosunku,
  • asymetria,
  • dyskomfort podczas uprawiania sportu,
  • odznaczanie się na tle bielizny lub kostiumu kąpielowego,
  • wielkość lub nieestetyczny kształt,
  • podrażnienia,
  • dyskomfort psychiczny i obniżone samopoczucie z powodu estetyki miejsc intymnych.

Ginekologia estetyczna – zabiegi, które dbają o kobiecość

Problemy z wyglądem i dysfunkcją kobiecych narządów płciowych są bardzo częste, jednak nie każda kobieta zwraca się z nimi do specjalisty. Niesłusznie, ponieważ zarówno komfort fizyczny, jak i psychiczny mają wpływ na nasze zdrowie intymne. Przerost warg sromowych bardzo często jest powodem kompleksów, zamknięcia się w sobie i rodzi trudności w relacjach intymnych. Ginekologia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina medycyny, której celem jest poprawianie wyglądu i funkcjonalności kobiecych miejsc intymnych, a w konsekwencji również jakości życia. Laser MonaLisa Touch to najnowocześniejsze urządzenie, które chętnie wykorzystywane jest do wykonywania skutecznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. do labioplastyki, leczenia nietrzymania moczu, obkurczania i nawilżania pochwy.

Labioplastyka laserowa – przebieg i efekty

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Plastyka warg sromowych wykonywana jest dwiema metodami – laserową lub chirurgiczną. Zarówno z punktu widzenia pacjentki, jak i lekarza, lepszym rozwiązaniem (o ile nie występują przeciwwskazania) jest laserowa labioplastyka. W porównaniu do labioplastyki chirurgicznej, zabieg laserowy wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia blizn pooperacyjnych. Krwawienie, które pojawia się po zabiegu, jest minimalne, a obrzęk tkanek znika już po około 1-2 tygodniach. Dzieje się tak dlatego, że laser stymuluje koagulację tkanki, co znacząco skraca proces gojenia.

Zabieg wykonywany za pomocą lasera MonaLisa Touch trwa około 60 minut i przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjentka nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu. Procedura polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych, a następnie precyzyjnym założeniu szwów.

Efekty zabiegu to przede wszystkim poprawa wielkości i kształtu warg sromowych, a co za tym idzie: bardziej estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych, odzyskanie pewności siebie i powrót do pełnej sprawności seksualnej. Do współżycia można przystąpić po całkowitym zagojeniu się miejsca zabiegowego, czyli po około 1-1,5 miesiąca.