Uroda i Kosmetyki

Jakie serum do twarzy wybrać dla skóry dojrzałej?

Dobrze dobrane serum do dojrzałej skóry twarzy niewątpliwie pomoże zmniejszyć wszelkie widoczne zmiany związane z upływem czasu. Co więcej, znacząco również spowolni dalsze starzenie się cery. Niewątpliwie warto więc zainwestować we właściwy kosmetyk, który spłyci zmarszczki, nawilży skórę i poprawi jej jędrność. Wszystko po to, aby w przyszłości nie musieć inwestować w drogie, często nieskuteczne, zabiegi.

Jakie więc serum do twarzy wybrać dla skóry dojrzałej? Czym kierować się podczas wyboru? I dlaczego warto z niego korzystać? Na wszystkie te i bardzo podobne pytania odpowiadamy poniżej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Dlaczego warto stosować serum do twarzy dla skóry dojrzałej?

Na początek warto zaznaczyć, że serum do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, bez względu na wiek właścicielki. Serum jest idealnym uzupełnieniem kosmetyków do codziennej pielęgnacji. I, co trzeba zaznaczyć, zdecydowanie skuteczniejszym niż krem, który chroni powierzchnię skóry. Serum zaś wnika w najgłębsze partie, odżywiając, regenerując i odmładzając skórę twarzy.

Serum to kosmetyk, który niewątpliwie działa stosunkowo szybko, długotrwale i co najważniejsze – skutecznie. Istotnie poprawia ogólną kondycję skóry twarzy oraz realnie wpływa na jej wygląd. Tak naprawdę serum jest jedynym kosmetykiem pielęgnacyjnym, który jest w stanie pomóc w walce z trądzikiem, przebarwieniami czy zmarszczkami. Dzieje się tak za sprawą skoncentrowanych substancji, które są na co dzień potrzebne naszej skórze. A których zazwyczaj nie ma w normalnych kremach pielęgnujących.

Jakie serum wybrać dla skóry dojrzałej?

Cera kobiet w dojrzałym wieku wymaga szczególnej troski. Zazwyczaj skóra jest wówczas bardzo sucha, często ze zmarszczkami, wiotka oraz z przebarwieniami. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest właśnie serum. Więc jakie serum do twarzy po 50? Przede wszystkim takie, które zawierać będzie wszystkie potrzebne substancje, czyli:

  • retinol,
  • kolagen,
  • witaminy C i E,
  • wyciągi roślinne,

Wszystko to są substancje przeciwstarzeniowe i odmładzające. Do tego warto, aby serum miało w swoim składzie niacynamid oraz peptydy. Te drugie wspomagają organizm w produkcji elastyny, która odpowiedzialna jest za jędrność naszej skóry twarzy. Śluz ze ślimaka również jest ostatnio coraz popularniejszym składnikiem serum do skóry dojrzałej. Podobnie Syn-Ake, czyli syntetyczny jad żmii. To mały cud, który nie tak dawno został odkryty jako środek do walki ze zmarszczkami.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego serum do twarzy?

  • składniki, które ograniczają powstawanie tak zwanych wolnych rodników,
  • substancje, które wspomagają w produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • na ochronę przeciwsłoneczną i przed promieniowaniem UV,
  • składniki wspomagające pobudzanie naturalnej regeneracji.

Jak i kiedy stosować serum do twarzy?

Serum nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy. Wystarczy wklepać około dwie kropelki preparatu, delikatnie masując skórę. Później odczekujemy chwilę i nakładamy warstwę kremu, którego używamy na co dzień. Serum jest produktem, którego nie spłukujemy. Ma on zresztą lekką formułę i bardzo dobrze się wchłania.

Większość tego rodzaju kosmetyków należy stosować raz dziennie. Dokładnych informacji o tym, jak często stosować preparat należy szukać na opakowaniu albo w ulotce.

Serum zawsze stosujemy pod krem, a nie na. Dlaczego? Gdyż warstwa kremu nie jest w stanie przepuścić składników zawartych w serum.